Побузький феронікелевий комбінат поділився досвідом з міжнародними експертами
05.07.2015

Побузький феронікелевий комбінат поділився досвідом з міжнародними експертами

В рамках Міжнародного конгресу виробників феросплавів INFACON-14, який проходив нещодавно у Києві, учасникам була надана можливість ознайомитися на практиці з досвідом впровадження енергоефективних технологій на українських підприємствах. Під час відвідування Побузького феронікелевого комбінату, гостям були продемонстровані результати заходів щодо впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій. «Нам була надана честь прийняти на ПФК технічний тур в рамках INFACON-14. Це - прекрасний шанс наочно продемонструвати позитивний досвід розвитку по кожному з напрямків, що обговорювалися під час конгресу. Побузький феронікелевий комбінат - приклад того, як при збалансованому підході і за допомоги зваженої інвестиційної стратегії можна перетворити непрацююче підприємство в успішне, сучасне виробництво» - коментує керуючий директор інвестиційної групи Solway (власник ПФК - Ред.) Дан Бронштейн.

За останні два роки інвестиції Solway в енергозберігаючі технології ПФК склали $ 15 млн., В результаті введення в дію пиловугільного комплексу дозволив скоротити добове споживання природного газу на підприємстві з 800 тис. куб. м до 16 тис. куб.м. Завдяки модернізації футерування конвертерної печі практично вдвічі збільшилася кількість плавок. В цілому це дозволило підприємству економити до 3,2 млн. грн. щомісяця. На сьогодні глибина переробки руди на комбінаті досягає 92%, що є одним з найбільш високих показників по галузі.

Значного прогресу досягнуто і в сфері екології. Зараз ПФК є безвідходним підприємством. Відходи виробництва - шлак, отриманий в результаті плавок, використовується для рекультивації старих кар'єрів і на спорудження доріг. Крім того, шлак служить відмінною сировиною для виробництва абразивних матеріалів і зварювальних електродів.

Також, практично вирішена проблема скидання відпрацьованих вод - модернізація оборотного водопостачання комбінату дозволила створити замкнений цикл водопостачання комбінату.

«Пройшовши в певній країні той чи інший шлях, і отримавши досвід, ми успішно його застосовуємо при розвитку активів в інших країнах. Наприклад, досвід, отриманий при модернізації ПФК, ми врахували, і успішно застосували при будівництві заводу в Гватемалі. Завод почав працювати в липні 2014 року і до кінця року вийшов на 50% потужність» - повідомив Дан Бронштейн.

«За останні п'ять років співпраці з ПФК у нас склалися прекрасні партнерські відносини, результатом яких стали спільні інженерні рішення. Ми також успішно співпрацюємо з Solway Group по проекту Fenix в Гватемалі, де група впроваджує передові технології, які багато інших ще не використовують. Ми раді бути частиною цього процесу " – каже  Sean Southall, представник фірми HATCH

"Раніше країни колишнього радянського союзу були позбавлені можливості брати участь в INFACON, в 2010 році ситуація змінилася. Традиція відвідувати феросплавні підприємства - прекрасна можливість обмінятися практичним досвідом. Коли підприємство відкриває технологію, показує виробничий процес, для фахівців це величезний плюс, ми отримали дуже багато корисної інформації, за допомогою якої зможемо розвивати виробництво і в нашій країні ". - додав Манат Толумбеков, директор Хіміко-металургійного інституту, Казахстан.

Довідка

Міжнародний феросплавний конгрес INFACON (англ. - Міжнародний конгрес феросплавів) - міжнародний форум, який об'єднує національні феросплавні організації, а також підприємства феросплавної галузі металургії, заснований в 1974 році. Цьогорічний  Конгрес став 14 з моменту створення організації і першим, який проводиться в Україні.

ТОВ «Побузький феронікелевий комбінат» - єдине в країнах СНД підприємство здатне випускати в промислових масштабах феронікель з бідних окислених руд, що містять нікель  . Власник комбінату - міжнародна інвестиційна група Solway - стала одним із спонсорів INFACON-14.


Возврат к списку